Biała Niedziela 13.03.2011

W dniu 13 marca odbyła się w naszym Szpitalu kolejna akcja profilaktyczno-zdrowotna skierowana przede wszystkim do mieszkańców Rabki-Zdrój. Już  od  wczesnych godzin rannych liczni mieszkańcy zbierali się w holu Szpitala , aby bezpłatnie wykonać szereg badań oraz  skorzystać z możliwości konsultacji  kardiologicznych i dietetycznych. Podczas "Białej Niedzieli" pielęgniarki oznaczały poziom cukru, mierzyły ciśnienie, wykonywały EKG, wyznaczały wskaźnik BMI. Całym przedsięwzięciem sprawnie dowodziła pani prezes Szpitala Małgorzata Skwarek. Osobiście wręczyła, ufundowane przez sponsorów nagrody dla pierwszych uczestników naszej akcji.  Wszystkie propozycje badań cieszyły sie zainteresowaniem, ale najdłuższa kolejka utworzyła się do stolika przy którym badano poziom cholesterolu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady kardiologiczne udzielane przez dr n. med. Marię Lubę. Materiały i sprzęt użyte podczas badań zostały przekazane nieodpłatnie przez sponsorów, pozyskanych sprawnie przez panią oddziałową Marię Nawarę. Serdecznie dziękujemy ! Warto  zaznaczyć, że pracownicy medyczni i biurowi brali udział w niedzielnej akcji poza godzinami pracy - całkowicie społecznie. Mimo wspaniałej pogody mieszkańcy licznie wypełniali świetlicę Szpitala przez większość czasu. Cieszymy się, że poziom zainteresowania akcją przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Dobrze to świadczy o świadomości zdrowotnej rabczańskiego społeczeństwa dotyczącej profilaktyki i okresowej kontroli własnego zdrowia.  Widząc tak duże zainteresowanie i zapotrzebowanie już dziś można stwierdzić, że nie będzie to z pewnością ostatnia akcja tego typu.

Nasza placówka znalazła kolejne potwierdzenie, że pomimo uznania przez NFZ za niepotrzebną, jest na tym terenie niezbędna, a mieszkańcy chętnie ją wybierają i korzystają z naszych usług.

Zapraszamy do Galerii gdzie zamieściliśmy relację fotograficzną.

biala niedziela2011

biala niedziela2