27 maja Dniem Diagnosty Laboratoryjnego

W dniu 27 maja 1961 roku o godzinie 3:00 nad ranem Panowie Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, i tym samym poznali tajemnicę życia na Ziemi. To jakże doniosłe odkrycie pozwoliło na późniejsze dokonania z dziedziny genetyki i biotechnologii. Ten właśnie szczególny dzień Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych ustanowiła Dniem Diagnosty Laboratoryjnego, aby podkreślić rolę diagnostów laboratoryjnych w opiece nad pacjentem oraz przybliżyć społeczeństwu ten zawód.

Dzień ten jest okazją do promocji pracy diagnostów laboratoryjnych w medycznych laboratoriach diagnostycznych zarówno ambulatoryjnych jak i szpitalnych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa, czy też medycznych laboratoriach toksykologicznych, kryminalistycznych, sądowych i jednostkach naukowych.

Prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju sp. z o.o. z okazji Państwa święta składa pracownikom szpitalnego laboratorium serdeczne życzenia oraz podziękowania za wykonywanie tak odpowiedzialnej i trudnej pracy dokładając wszelkich starań dla poprawy zdrowia pacjentów.

roze