Spotkanie wigilijne 2018

W dniu wczorajszym spotkaliśmy się znowu na  tradycyjnym już Spotkaniu Wigilijnym w świetlicy Szpitala. Licznie zgromadzeni Pracownicy Szpitala przybyli, by połamać się opłatkiem z  Gośćmi, Zarządem i licznymi przedstawicielami rabczańskiej prasy.  Stół ozdobiony świątecznymi ozdobami i stroikami, pieknie przystrojona choinka oraz bożonarodzeniowa szopka wprowadziły wszystkich przybyłych w świateczny nastrój. Wigilia już tuż, tuż... Spotkanie rozpoczęło powitanie gości przez Prezes Szpitala Małgorzatę Skwarek. Przełożona pielęgniarek Renata Moskała zadebiutowała w roli spikera, referując życzenia nadesłane od Przyjaciół i współpracowników. Przemawiając w imieniu burmistrza Leszka Świdra sekretarz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Maria Daszkiewicz w życzenia wplotła swoje osobiste, dobre doświadczenia związane z rabczańskim szpitalem. Proboszcz parafii św. Teresy ksiądz Dariusz Pacula, także nie szczędził dobrych słów, opisując trud opieki i pomocy chorym:

"Skoro moi przedmówcy mówili, że nie wyobrażają sobie Rabki bez szpitala, to ja życzę wam, żeby to niewyobrażanie sobie Rabki bez szpitala przybierało konkretne przejawy od wszystkich, od których to zależy. Ile razy pochylacie się nad potrzebującym i chorym, to jest Boże Narodzenie. Więc w tym szpitalu, na wszystkich jego oddziałach, we wszystkich salach, dzień w dzień jest mnóstwo Bożych Narodzeń. Gdy pochylacie się nad ludzkim cierpieniem, to Pan Bóg wam to stokrotnym błogosławieństwem wynagradza. Życzę wam, byście czuli, że to, co robicie, jest coś na tyle wartościowego, że liczy się na ziemi i w rozrachunku wiecznym"

wigilia2018 520

Następnie ksiądz kapelan Andrzej Iwaniuk wygłosił  Słowo Boże i pobłogosławił opłatki. Nastąpił czas życzeń i łamania się opłatkiem. Po uczcie duchowej przyszła kolej na  degustację tradycyjnych światecznych domowych potraw i wypieków. I tym razem nie zabrakło przepięknych polskich kolęd, które rozbrzmiewały donośnym echem po szpitalnych korytarzach. Tradycją stało się także spotkanie z pensjonariuszami Zakładu Opiekuńczo - Lecznieczego.  Na pamiątkę światecznego kolędowania A.D. 2018, pensjonariusze przekazali gościom wykonane własnoręcznie świąteczne ozdoby.

wigilia2018 zol 520

Zapraszamy do Galerii gdzie prezentujemy relację fotograficzną.