Pole nadziei 2019

Będące oznaką niespotykanej wiosennej siły i witalności kolejny już rok kwitnie POLE NADZIEI znajdujące się przed budynkiem Szpitala. Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care, która w 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. Idea promująca: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy, zawitała także do Rabki-Zdroju.

pole nadziei2019 2

"A ten kwiatek, który w rękach trzymam, ten kwiatek, ale także to wszystko, co jest trudem, wzięli na siebie ludzie, którzy się spotkali po to żeby pomóc tym, którym jest najtrudniej. To są Pola Nadziei. Nie zapraszamy nikogo na pola, zapraszamy do tej pewności o prawdzie, o dobru, o nadziei. Do Hospicjów przychodzą wszyscy, którzy podejmują się tego trudu, żeby nie to co smutne, to co przygnębiające, to co jest prawie że rozpaczliwe, miało ostatnie słowo, tylko prawda, dobro i miłość. Pola Nadziei mają wziąć na siebie cząstkę tego trudu, żeby pomóc innym, już nie słowem, ale swoją własną NADZIEJĄ."

Słowa Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego
Członka Honorowego TPCh "Hospicjum św. Łazarza"
Patrona Honorowego Pól Nadziei w latach 1997 - 2016
pochodzą z filmu edukacyjnego Wydawnictwa WAM pt. "Hospicjum. Kochając do końca".

pole nadziei2019