Szpital Miejski w Rabce-Zdroju sp. z o.o.

Email Drukuj PDF

 

Rabka-Zdrój 24.05.2014

Szanowna Pani Prezes Małgorzata Skwarek

Od dwóch lat jesteśmy razem z żoną mieszkańcami Rabki-Zdroju ( poprzednio mieszkaliśmy w Krakowie ) i z wagi na mój zaawansowany wiek i stan zdrowia zmuszony byłem do korzystania z usług rabczańskiej służby zdrowia, w tym również z usług Miejskiego szpitala, którym Pani zarządza.

W ubiegłym roku, w związku z ostrym zapaleniem płuc, byłem pacjentem oddziału chorób wewnętrznych, prowadzonego przez Panią dr Marię Lube. Systematycznie korzystam również z przychodni przyszpitalnych i z pracowni analitycznej. Przed kilkoma dniami pacjentką na oddziale chirurgii była moja żona Grażyna, gdzie pani dr Niżnik przeprowadziła jej bardzo sprawnie poważne badanie- kolonoskopię. Z ogromną radością stwierdzamy, że opieka jakiej doznaliśmy w szpitalu razem z żoną zasługuje na słowa uznania i wyrazy wdzięczności.

Zarówno działania lekarzy, jak i troska zawsze uśmiechniętych i przyjaznych pacjentowi pań pielęgniarek były bez zarzutu. Również dostępność do usług medycznych i krótkie terminy oczekiwania mogą stanowić wzór dla innych placówek lecznictwa publicznego, a zwłaszcza społecznego lecznictwa krakowskiego. Z powszechnych, ogólnych opinii wynika, że Szpital miejski w Rabce-Zdroju jest instytucją nie tylko bardzo potrzebną społeczności rabczańskiej, ale również instytucją szanowaną i cenioną. Znane nam są perypetie i ustawiczne przeciwności, jakie Szpitalowi w Rabce czyni Wojewódzki Odział Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, w wyniku bezdusznego podejścia części urzędników tego Oddziału NFZ do trudnych problemów leczniczych szpitala.

Mam jednak nadzieję , że znana mi osobiście, bardzo wrażliwa i uczulona na problemy zdrowotne mieszkańców województwa, Dyrektor Oddziału Krakowskiego NFZ, Pani Barbara Bulanowska uwzględni w swych poczynaniach fakt, że istnienie szpitala miejskiego w Rabce nie jest czyimś widzimisię", ani żadną konkurencją dla innych jednostek szpitalnych np. w Nowym Targu, ale jest bezwzględną koniecznością, wynikającą ze zdrowotnych potrzeb mieszkańców Rabki, oraz okolicy, i szpital ten nadal musi czynić usługi medyczne dla tej społeczności.

Jestem reprezentantem powszechnie panującej opinii, że szpital miejski prowadzony przez Panią Prezes, pomimo stałych problemów finansowych, jest organizacją bardzo potrzebną, profesjonalną, przyjazną pacjentom, dobrze zorganizowaną i dobrze prowadzoną, zatem społeczność rabczańska nie wyobraża sobie, aby szpital ten zaprzestał działalności. Osobiście dziękuję zarówno Pani Prezes, jak i całemu zespołowi Państwa Lekarzy i Pielęgniarek za doświadczoną dotychczas troskę, gratuluję twardego stanowiska w sprawie istnienia szpitala i życzę dużo zdrowia i sukcesów.

Kopię pisma pozwalam sobie przesłać na ręce Pani Dyrektor KONFZ Barbary Bulanowskiej.

z wyrazami należnego szacunku wdzięczny pacjent Roman Lysy Rabka - Zdrój ul. Piłsudskiego 6/28

RomanLysy

 

 

Iloczyn szansy

 

Email Drukuj PDF

Pani Prezes Szpitala Miejskiego w Rabce,


Pragnę poinformować, że w dniu 15.10.2013 zmarła moja żona - nagle po czterech dniach. Powodem zgonu - rozległy wylew krwi do mózgu. 18.10 br. po ceremonii pogrzebowej została pochowana na cmentarzu w Nowym Targu w rodzinnym grobie. Był to dla mnie ogromny stres, w wyniku którego w dniu 5.11.2013 znalazłem się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie przy ul. Kopernika 50, w którym w trybie pilnym przeprowadzono operację przewodu pokarmowego pod kierownictwem prof. Rębiasza, wycięto znaczną jego część, między innymi 32 cm. jelita grubego, stwierdzono również obecność raka, astmy oskrzelowej, cukrzycy, przerost gruczołu prostaty. straciłem w tym czasie 20 kilogramów na wadze. Kontrolne badania przeprowadzone w dniu 15.01.2014 na Wydziale Onkologii wykazało ogólne wyniszczenie organizmu, a badanie krwi wykluczyło dalsze leczenie, z zaleceniem przetoczenia krwi, na które w pierwszym momencie nie wyraziłem zgody, bowiem straciłem nie tylko znaczną część przewodu pokarmowego, co gorsze chęć do dalszego życia. W dniu 16.01.2014 w czasie wizyty w ośrodku zdrowia przy ulicy Batorego w Krakowie, lekarz prowadzący po analizie wyników wręczył mi skierowanie do szpitala na przetoczenie krwi i oznajmił, że jest to jedynie możliwe leczenie w moim stanie zdrowia i nie podlega dalszej dyskusji. W dniu 17.01.2014 zgłosiłem się na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, bowiem czasowo przebywam u syna w Rokicinach Podhalańskich. Jestem w podeszłym wieku (74-lata) i krytycznie nastawionym do życia i ludzi, od których wymagam zapewne zbyt wiele a od siebie jeszcze więcej. Z tego powodu nie jestem skłonny do wyrażania pochopnie pochlebnych opinii a w szczególności o naszej służbie zdrowia. W szpitalu kierowanym przez Panią Prezes leżałem 7-dni, otrzymałem 6-jednostek krwi grupy B Rh+. W czasie tego pobytu ,poczyniłem szereg spostrzeżeń, którymi pragnę podzielić się z Panią Prezes.

- szpital jest wiekowy - wymaga znacznie więcej pracy od personelu
pomocniczego w utrzymaniu we wzorowej czystości sal pacjentów oraz pozostałych pomieszczeń. skromny ten personel doskonale sobie z tym problemem radzi,

- personel pielęgniarski - zjawia się natychmiast na każde wezwanie o każdej porze dnia i nocy, wiecznie uśmiechnięte mimo wielogodzinnych dyżurów, niosąc pociechę i ulgę w cierpieniu, to anioły przynoszące zawsze dobre wiadomości zachęcając do pozytywnego myślenia z mottem: jutro na pewno będzie lepiej,

- personel lekarski - to wspaniali ludzie o wielkiej fachowości podejmujący bardzo trudne decyzje, to specjaliści najwyższej klasy. W tej sytuacji trudno jest powiedzieć coś więcej pozytywnego o tej grupie zawodowej.

- na czele tego wspaniałego zespołu stoi pani Dr. Maria Luba, zawsze opanowana, nie licząca się z czasem, zawsze chętnie udziela porad chorym - osobiście. Jestem pełen uznania dla Pani Doktor, że potrafiła w jednym miejscu i czasie skupić wokół siebie tak wspaniały zespół. to właśnie ten zespół pozwolił mi uwierzyć w sens życia i dał nadzieję oraz wiarę, że mogę uporać się ze swoimi problemami.

Pani Prezes - zapewniam Panią - że powinna pani być dumna z tego zespołu.

z poważaniem wdzięczny pacjent

                                                                mgr Mieczysław Czubernat

Email Drukuj PDF

podz odrowaz

 

podz odrowaz2

Email Drukuj PDF

podziekowanie pudzisz

Email Drukuj PDF

podziekowania2013

Strona 2 z 6